2008. szeptember 25., csütörtök

USA - gazdaság és politika

A bankpánik lecsendesítésére hozott mentőcsomag terv megvalósulása hatalmas kiadást jelent majd az állami költségvetésnek,ami elinflálja a dollárt,s ezáltal növeli az olaj árát.
Mindkét piac máris erőteljesen kilengett.




















Ezzel párhuzamosan gyorsan változott a politikai közbeszéd is.
A választási kampány fő témája már nem az iraki helyzet,hanem az amerikai gazdaság állapota.A dollár árfolyama szoros összefüggésben van az elnökjelöltek népszerűségi indexével is.





















Most éppen Obama van fölényben.

2008. szeptember 24., szerda

A Wall Street átalakulása




















" Ben S. Bernanke az amerikai Fed elnöke és Henry Paulson pénzügyminiszter tervének értelmében az Egyesült Államok kormánya 700 milliárd dollárt juttatna a bankrendszerbe, hogy felszámolja az illikvid egységeket.... A két amerikai tisztségviselő nevéhez fűződő terv a nagy gazdasági világválság óta a legnagyobb szabású állami beavatkozás lenne az Egyesült Államok gazdaságába. A Fed először az alapkamat elmúlt két évtizedben nem látott sebességű csökkentésével próbálta megoldani a hitelválság szülte problémákat, azonban ez nem volt elég.
Később brókercégeknek és kereskedelmi bankoknak biztosított kedvezményes hiteleket, hogy új életet leheljen a pénzpiacokba, a héten a Fed belegyezett, hogy a Goldman Sachs és Morgan Stanley kereskedelmi bankká alakulhasson. A múlt héten pedig Lehman Brothers folyamodott csődvédelemért, a Merrill Lynch eladta magát a Bank of Americának, míg az AIG biztosítótársaságot egy 85 milliárd dolláros kölcsönnel tulajdonképpen államosították. Egy héttel korábban pedig a két legnagyobb amerikai jelzálogbank, a Fannie Mae és a Freddie Mac került állami kézbe "
forrás : http://napi.hu

" A The Wall Street Journal megjegyezte: miközben mindenki a Wall Street segélycsomagjáról beszél, a Wall Street hagyományos értelemben már nem létezik, miután a Goldman Sachs és a Morgan Stanley kereskedelmi bankká változik, a másik három nagy befektetési bank és értékforgalmazó pedig kereskedelmi bankok birtokába került. "Egyetlen hét leforgása alatt a független befektetési bankok kora véget ért, az a Wall Street, amelyet évtizedek óta ismertünk, megszűnt létezni", állapította meg a lap "
forrás : http://ebroker.hu


Pánik 1929-ben és 2008-ban :





















" A világ most néhány hétig-hónapig a bankcsődökre koncentrál, de igazából a várható folyamatos gazdasági lassulás lesz az, amiből majd minden átlagember testközelből megismerheti a hitelválságot. Van azért jó hír is a tőzsdei befektetők számára: az indexek általában előbb veszik újra felfelé az irányt, minthogy a gazdaság javuló állapotáról megérkeznének az első megbízható statisztikák. Csak győzzük kivárni. .. "
forrás : http://portfolio.hu

2008. szeptember 10., szerda

Nesze neked olajár csökkenés !...

Jól látható a szektorok közötti pénz rotáció .
Amikor végre a pénzügyi szektor (XLF) úgy tűnik túl van a nehezén...













...,akkor beesik a technológiai szektor (XLK) ...













...,az energia szektorról (XLE) már nem is beszélve...












...,köszönhetően a mindenki által várva várt olajár csökkenésnek...













Így aztán nehezen áll fel a teljes részvény piac...:-(

2008. szeptember 7., vasárnap

USA - a kommunizmus fellegvára...

" Saját ellenőrzése alá vonja az amerikai kormány a Fannie Mae és Freddie Mac jelzáloghitel-intézeteket a suprime-válság nyomán – jelentette be vasárnap, rendkívüli sajtótájékoztatón Henry Paulson pénzügyminiszter. Ennek formája a „gyámság” (conservatorship), a bajba jutott pénzintézetek megmentésére hivatott, elemeiben a csődgondnokságra emlékeztető jogintézmény. Mennie kell a két vezérigazgatónak, Daniel Muddnak és Richard Syronnak is. Az ellenőrzést – határozatlan ideig – a kormány ingatlaninanszírozási ügynöksége gyakorolja majd. Az állam több lépésben injektál tőkét a nem elsőrendű jelzáloghitel-válság két gólemébe, amelyek az amerikai jelzálogkölcsönök csaknem felét jegyzik, illetve garantálják. Ennek egyik módja, hogy felvásárolja a konvertibilis elsőbbségi részvényeket, mintegy 15-20 milliárd dollár értékben.

A piac már tűkön ült, várva, hogy pontosan milyen formát ölt a két cégnek nyújtott mentőöv. Most zárult viszont le a Morgan Stanley vizsgálata Fannie és Freddie könyveléséről. Ez megállapította: mindkettőjüknél, de különösen az utóbbinál, olyan számviteli technikákat alkalmaztak, amelyek lehetővé tették a tartalékok értéken felüli feltüntetését. Ennek is tulajdonítható a „léggömb” kipukkanása. A kormány eltökélt abban, hogy ésszerű mértékre vigye a két gólem portfólióját. Mielőtt a „kvázi-államosításról” döntött volna, a pénzügyminiszter konzultált John McCainnel és Barack Obamával, a két elnökjelölttel, illetve Ben Bernankevel, a jegybank szerepét betöltő Fed első emberével. – Gazdaságunk és piacaink nem állnak helyre, amíg az ingatlanpiaci korrekció javán túl nem esünk. Fannie Mae és Freddie Mac kulcsfontosságúak abban, hogy áttörést érjünk el az ingatlanpiacon – fogalmazott Paulson. "
forrás : Népszabadság

A két cégről részletesen :
" A pénzügyi tárca közleménye szerint "nincs ok azt hinni", hogy a két cég veszteségeit az adófizetőkre terhelik "
Óh,hát persze...,eszünkbe sem jutna...:-)















Támaszok és ellenállások (arany,ezüst,olaj,dollár)


























forrás : http://www.resourcefortunes.com/

Olimpia























" Mindkettő ugyanazt a trendet mutatja, megszűntünk az ország méretéhez képest hihetetlen eredményeket elérő sportnagyhatalom lenni és nagyjából az ország méretének, fejlettségének megfelelően szerepeltünk a mostani olimpián. (Lásd lengyelekkel, csehekkel, románokkal nagyságrendileg megegyező eredményesség.)
Tehát lehet csalódást keltő az eredmény a hagyományokhoz képest, de inkább a múlt volt egetrengető hihetetlen csoda (kétszer is harmadik!!! helyezés az éremtáblán).
Ez a mostani szereplés a realitás. .. "