2008. január 27., vasárnap

FED kamatvágások

"A monetáris politikát hibás lenne a gazdaság élénkítése érdekében használni - nyilatkozta Jürgen Stark, az Európai Központi Bank monetáris tanácsának tagja Brüsszelben. Jürgen Stark szerint a jegybankok azon intézkedései, melyek a kibocsátás vagy a foglalkoztatottság növelését célozzák, kudarcra vannak ítélve. Az EKB figyelme elsősorban az árstabilitás fenntartására és az inflációs pálya alakulására irányul."
forrás:Portfolio

Nagy kár,hogy a tengerentúlon nem így gondolkoznak...
Ben Bernanke FED elnök megpróbál előre menekülni és vágja a kamatot rendületlenül.
Pedig hagynia kellene a piacot magától megtisztulnia,mivel a kamatvágás úgyis csak hónapok múlva,hosszú távon fejti ki hatását illetve rövidtávon okoz felpattanásokat a tőzsdei árfolyamokban.
Hiába a kamatvágás,hiába a gazdaságélénkítő Bush-csomag,középtávon egyelőre marad az eső trend...













2001-ben is 9 hónapig tartott,mire a kamatvágások sorozata megtette a hatását és megállt az árfolyamok esése.
Annyi idő alatt kamatvágás nélkül is megfordult volna a trend....














2007-ben ismét elkezdődött egy kamatvágási sorozat,eddig nem sok eredménnyel :


















Fájhat tovább Bernanke feje...


A Soros nyilatkozat


Egy kis média felhajtás :

"A magyar származású amerikai befektetési bankár a Der Standard osztrák lapnak adott interjúban kifejtette :"A helyzet sokkal súlyosabb, mint bármelyik, a második világháború óta bekövetkezett pénzügyi válság idején.A George Bush amerikai elnök által körvonalazott, 130-140 milliárd dolláros gazdasági ösztönző csomagról azt mondta, hogy nem sokat vár tőle,az USA-t egyértelműen recesszió fenyegeti és nem érti, hogy miért gondolják azt néhányan, hogy ezt a recessziót Európa elkerülheti - fejtette ki véleményét a tőzsdeguru.Szerinte az amerikai külpolitika azzal, hogy érdekei érvényre juttatása érdekében elsősorban a katonai beavatkozásra helyezte a hangsúlyt a nemzetközi színtéren, önmagát hozta szorult helyzetbe, és korlátozta az Egyesült Államok irányító pozícióját” "

"Ítéletnapi forgatókönyvet vázolt Soros György amerikai befektető a "Hatvan éve a legrosszabb válság" című cikkében, amelyet a Financial Times közölt ."A mostani válság több mint hatvan évig tartott szuper-föllendülés betetőzése... Miközben a fejlett világban a recesszió többé-kevésbé elkerülhetetlen, Kínában, Indiában és egyes olajtermelő országokban nagyon erős az ellenkező irányzat... Így a jelenlegi pénzügyi válság kevésbé okozhat világméretű recessziót, inkább a világgazdaság radikális átrendeződése várható, az Egyesült Államok viszonylagos hanyatlásával, és Kína és más fejlődő országok felemelkedésével. Az a veszély, hogy az ebből származó politikai feszültség, beleértve az amerikai protekcionizmust, kárt okozhat a világgazdaságnak, és azután visszaesésbe vagy még rosszabba is taszíthatja a világot" - írta Soros György "

"A milliárdos a BBC rádiónak nyilatkozva arra figyelmeztetett, hogy az Egyesült Államok és Nagy-Britannia számára óriási nehézséget okoz majd a recesszió elkerülése"

És a médiakampány valódi (?) oka :

"Soros György az utóbbi években viszonylag ritkán szólalt meg a sajtó nyilvánossága előtt, de a hitelválság nyomán kialakult piaci pánik komoly visszhangot keltő nyilatkozatokra késztette, rossz nyelvek szerint csupán azért, hogy saját pozíciói nyereségét hizlalja. Kiszivárgott bennfentes információk szerint a milliárdos valóban komoly short pozíciókkal rendelkezik többek között az egyik nyilatkozatában külön is kiemelt indiai piacon. Kereskedők a múlt héten két hatalmas mértékű kosárban történt eladáshullámot figyeltek meg, melynek minden bizonnyal az volt a célja, hogy beszakítsa a piacot. "Pénteken egy piaci szereplő 21 kontraktus Nifty shortot nyitott a korábban megnyitott 54 kontraktusa mellé, így összesen már 75 kontraktuson ücsörög" - állította egy bróker"

Forrás :Portfolio,Napi Gazdaság




















Ügyes húzás volt....



2008 - Választási év az USA-ban

A grafikonok alapján választási évben az átlagosnál is nagyobb - az év első két hónapját amúgy is jellemző - esés mértéke.
Márciustól lehet számítani egy komolyabb emelkedésre